Fahriye Evcen Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fahriye Evcen Fan

paylaşım sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Avrupa yakası hakkındaki yorumlar, haberler vs.

YazarMesaj
yezda
yezda
yezda
yezda

Kadın Mesaj Sayısı : 697
Ruh Hali : Avrupa yakası hakkındaki yorumlar, haberler vs. 1168

Avrupa yakası hakkındaki yorumlar, haberler vs. Empty
MesajKonu: Avrupa yakası hakkındaki yorumlar, haberler vs.   Avrupa yakası hakkındaki yorumlar, haberler vs. EmptyPtsi Haz. 02 2008, 12:19

Hayattaki amacım iyi oyuncu olmak

'Avrupa Yakası'nın yaratıcısı Gülse Birsel: Gerçekten iyi oyuncu olmak hayat amaçlarımdan biri. Belki 45'imde başarırım bunu belki 70'imde... Hiçbir zaman da olmayabilir ama ölene kadar çabalamaya devam edeceğim!..

Güldürü klasiği 'Avrupa Yakası'nın yaratıcısı Gülse Birsel, televizyona bir yıl daha devam edeceğini sonra bir yıl ara vermek istediğini söyledi. Elele dergisine konuşan Birsel, "Film ya da tiyatro yapacağım" dedi.

* Hiçbir zaman kendimi bir kamera önü insanı, star, sahne sanatçısı filan gibi görmedim. Hâlâ da görmüyorum. Ben daha çok yazan, idare eden, karar veren, planlayan bir insan gibiyim kendi gözümde... Yolda insanlar tanıdığı zaman, dalgın bir günümdeysem hâlâ şaşırıyorum.

EGOYU KIRMA İŞİ!

* Oyunculuk bence egoyu kırma işi. Başkalarının hayatlarını, dünyasını görmek, anlamak, çözmeye çalışmak... 'Oyuncu' ile 'şov insanı' iki ayrı şey. Ben iyi oyuncuların utangaç insanlar olduklarını düşünürüm... Bunu anladıktan sonra çekingenliğimden utanmamaya başladım. Özellikle ödül törenleri benim için kabustur.

* Bambaşka karakterleri oynamak isterim. Bana iyi oyuncu diyenler var ama benim kafamdaki 'oyunculuk' standartı başka. Gerçekten 'iyi oyuncu' olmak benim hayat amaçlarımdan biri. Bunu 45'imde de başarabilirim, 70'imde de. Hiçbir zaman da olmayabilir ama ölene kadar çabalamaya devam edeceğim!

* Birkaç yıl önce 'Statü Endişesi' diye bir kitap okudum. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Sonuçta ne aşk, ne para, ne statü, ne ev almak, ne dünyayı dolaşmak! Bunlar mutluluğun uzun vadeli formülleri değil. Seyahate çık, gez nereye kadar? Sağlığın olduktan sonra uzun vadede mutlu edecek tek şey sevdiğin işi yapmak.

* Yüksek tempoda çalışırken, ara sıra 'Eyvah başka şeyleri ıskalıyorum' hissi geliyor. Spora başlamam gerektiğini düşünüyorum. Binnur Kaya doğum günümde şan dersi hediye etti; bu yaz yapabilirsem yapacağım...

BU YAZ FİLM YAZACAĞIM

* Kendimi karşımdakinin yerine koyar, hep anlamaya çalışırım. Gerçek hayatta çok daha yumuşak ve utangaç biriyim aslında. Kırmaktan, ukala durumuna düşmekten çok korkarım.

* Yaptığım işten şu anda memnunum. Bir şey benim hoşuma gitmez, mutlu etmezse, isterse kariyerle ilgili dünyanın en doğru şeyi olsun, ben onu yapamam.

* Şu sıralar beni en çok heyecanlandıran şey Bodrum'a gitmek ve oturup, sinema filmi yazmak... Yaz sonuna kadar İstanbul- Bodrum arası gitmeli, gelmeli olacak. O sinema filmi heyecanlandırıyor. Başka bir format olacağı için korkutuyor da...

Kendine güvenbeni diri tutar

* Türkiye'nin zeki kadınlarından biri olarak gösteriliyorsunuz. Sizce kim zeki?
Hayatıyla ilgili kararları kendi alan ve bunları uygulayabilen herkes zekidir.

* En çok güvendiğiniz özelliğiniz nedir?
En güvendiğim özelliğim, kendime güvenmemem. İnsanı diri tutuyor! Özellikle böyle işlerde en büyük hata ukalalık! Hep ne bildiğini değil, ne bilmediğini düşünmek lazım galiba. Öğretmen edasına büründüğün anda bitmişsin demektir.

* 'Avrupa Yakası'nın başarısının sırrı nedir?
Ayıptır söylemesi iyi senaryo, iyi oyuncular, iyi reji, ekip, yapım... Ama daha da önemlisi heyecanı, enerjiyi ve özeni hiç kaybetmemek.

Kaynak: Günaydın / Sabah
https://fahriyeevcenfani.yetkin-forum.com
yezda
yezda
yezda
yezda

Kadın Mesaj Sayısı : 697
Ruh Hali : Avrupa yakası hakkındaki yorumlar, haberler vs. 1168

Avrupa yakası hakkındaki yorumlar, haberler vs. Empty
MesajKonu: Geri: Avrupa yakası hakkındaki yorumlar, haberler vs.   Avrupa yakası hakkındaki yorumlar, haberler vs. EmptySalı Eyl. 02 2008, 09:13

Zam istemeye gitti çıkarıldığını öğrendi

“Avrupa Yakası”nda İfot’u canlandıran Hümeyra alacağı zammı öğrenmek için yapımcılarla görüşmeye gittiğinde “Bu sezon dizinin kadrosunda yoksunuz” cevabını aldı

“AVRUPA Yakası” bu sezon daha başlamadan en çok konuşulan dizi oldu. Önce, Hümeyra ile atıştığı için diziden ayrılan Ata Demirer’in döneceği öğrenildi. Ardından Hümeyra’nın kendi isteğiyle diziden ayrıldığı haberleri gündeme geldi. Ancak Hümeyra’nın ayrılmadığı, Ata Demirer’in diziye geri gelmesi nedeniyle kadrodan çıkarıldığı ortaya çıktı. Bu sezon alacağı zammı konuşmak için yapımcılarla görüşmek isteyen Hümeyra, beklemediği bir cevap aldı. Usta oyuncuya “Bu sezon dizinin kadrosunda yoksunuz” denildi.

İlk tepki Çevik’ten geldi
HÜMEYRA, bir hafta önce Ata Demirer’le anlaşıldığını, kendisinin de bu nedenle diziden çıkarıldığını duyunca şoke oldu. Çünkü iddialara göre Hümeyra, birikiminin büyük kısmını oğlu Sadık Bigat’ın İkitelli’de açtığı restorana yatırmıştı. Bu sezon diziden alacağı parayla rahat yaşamanın planlarını yapıyordu. Ata Demirer için Hümeyra’nın kadrodan çıkarılmasına en büyük tepkiyi Tolga Çevik gösterdi. Usta oyuncuya yapılanı etik bulmayan Çevik, “Hani biz bir aileydik” deyip dizinin kadrosundan ayrılmaya karar verdi.

‘Onları Allah’a havale ettim’
İDDİALARIN doğru olup olmadığını öğrenmek için aradığımız Hümeyra, “Bu konuyla ilgili ne eğri ne doğru hiçbir şey konuşmak istemiyorum. Gerek yok, sadece onları Allah’a havale ediyorum. Hani futbolcuların bir lafı var ya, ‘Önümüzdeki maçlara bakıyoruz’ diye... Ben de önümdeki maçlara bakıyorum. Benim için ‘Avrupa Yakası’nda olmamak hayırlı oldu. Üzülmüyorum, çünkü yeni bir reklam filmi çekiyorum, yeni bir diziye başlıyorum. Bu sefer çok doğru düzgün bir yapımcıyla çalışıyorum” dedi.

BİRSEN ALTUNTAŞ

Kaynak: www.milliyet.com.tr

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cadı kazanı

Tolga Çevik de Avrupa Yakası'ndan ayrıldı. Hümeyra ve Vural Çelik'ten sonra Yaka bir yıldızını daha kaybetti. Ata Demirer diziye dönüyor ama bakalım bu kadar kan kaybını karşılayabilecek mi?

Nilgün K.Tahmaz / Takvim
https://fahriyeevcenfani.yetkin-forum.com

Avrupa yakası hakkındaki yorumlar, haberler vs.
1 sayfadaki 1 sayfası